Alva iz Srbije na inostranom tržištu

Bez autora
Jan 09 2014

Firma "Alvasari" iz Aranđelovca proizvela je tokom 2013. godine 70 tona taha alve, od čega je polovinu plasirala na inostrana tržišta, među kojima je i Grčka. "Alvasari" proizvodi i susam pastu. Vlasnik firme Salam Odeh, koji je pre 32 godine došao iz Palestine u Srbiju, rekao je da potražnja za tom orijentalnom poslasticom stalno raste, zbog čega su prošle godine proizvodnja i izvoz povećani za deset odsto. Prošle godine smo proizveli više od 70 tona alve, najpoznatije istočnjačke poslastice. Iz godine u godinu povećavamo prodaju na domaćem i inostranom tržištu, rekao je Odeh. Tahan alva, proizvedena po arapskoj tehnologiji, pored zemalja u regionu, izvozi se u Rusiju i zemlje Bliskog istoka. Vlasnik firme "Alvasari" je istakao da je poseban kuriozitet što se ta poslastica uspešno probila i na tržište Grčke.

Alva iz Srbije na inostranom tržištuFirma "Alvasari" iz Aranđelovca proizvela je tokom 2013. godine 70 tona taha alve, od čega je polovinu plasirala na inostrana tržišta, među kojima je i Grčka. "Alvasari" proizvodi i susam pastu.

Vlasnik firme Salam Odeh, koji je pre 32 godine došao iz Palestine u Srbiju, rekao je FoNetu da potražnja za tom orijentalnom poslasticom stalno raste, zbog čega su prošle godine proizvodnja i izvoz povećani za deset odsto.

Prošle godine smo proizveli više od 70 tona alve, najpoznatije istočnjačke poslastice. Iz godine u godinu povećavamo prodaju na domaćem i inostranom tržištu, rekao je Odeh.

Tahan alva, proizvedena po arapskoj tehnologiji, pored zemalja u regionu, izvozi se u Rusiju i zemlje Bliskog istoka. Vlasnik firme "Alvasari" je istakao da je poseban kuriozitet što se ta poslastica uspešno probila i na tržište Grčke.

- Grčka je najpoznatija zemlja u svetu po proizvodnji alve, ali smo, zahvaljujući izvanrednom kvalitetu i pristupačnim cenama, uspeli da se probijemo i na tržište te zemlje - dodao je Odeh.

"Alvasari" proizvodi i susam pastu, a prošle godine počela je i proizvodnja lešnik paste, koja je veoma tražena na domaćem tržištu, a do sada se u Srbiju uvozila iz Turske i Italije.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik